Stopnie przygotowania

Wszelkie prace związane z malowaniem powierzchni wykonujemy zgodnie ze standardami, stosując kompleksowy program zapewnienia jakości przy prowadzeniu prac antykorozyjnych.


KOMPLEKSOWY PROGRAM ZAPEWNIENIA JAKOŚCI
PRZY PROWADZENIU PRAC ANTYKOROZYJNYCH

Stopnie przygotowania powierzchni wg ISO 8501-2:1994

Stopnie przygotowania

Istotne cechy przygotowania powierzchni

PSa 2

Mocno przylegającą powłokę malarską należy pozostawić nietkniętą. Na oglądanych bez powiększenia innych częściach powierzchni po obróbce nie może być oleju, smaru, pyłu, luźno związanej z podłożem powłoki malarskiej i zwłaszcza zgorzeliny walcowniczej, rdzy i obcych zanieczyszczeń. Wszelkie szczątkowe zanieczyszczenia muszą mocno przylegać do podłoża.

PSa 2 ½

Mocno przylegającą powłokę malarską należy pozostawić nietkniętą. Na oglądanej bez powiększenia części powierzchni po obróbce nie może być oleju, smaru, pyłu, luźno związanej z podłożem powłoki malarskiej, zgorzeliny walcowniczej, rdzy i obcych zanieczyszczeń. Mogą pozostać jedynie ślady zanieczyszczeń w postaci plamek o kształcie kropek lub pasków.

PSa 3

Mocno przylegającą powłokę malarską należy pozostawić nietkniętą. Na oglądanej bez powiększenia części powierzchni po obróbce nie może być oleju, smaru, pyłu, luźno związanej z podłożem powłoki malarskiej, zgorzeliny walcowniczej, rdzy i obcych zanieczyszczeń. Powierzchnia powinna mieć jednolitą metaliczną barwę.

PSt 2

Mocno przylegającą powłokę malarską należy pozostawić nietkniętą. Na oglądanej bez powiększenia części powierzchni po obróbce nie może być oleju, smaru, pyłu, słabo przylegającej zgorzeliny walcowniczej, rdzy, powłoki malarskiej i obcych zanieczyszczeń.

PSt 3

Mocno przylegającą powłokę malarską należy pozostawić nietkniętą.
Na oglądanej bez powiększenia części powierzchni po obróbce nie może być oleju, smaru, pyłu, słabo przylegającej zgorzeliny walcowniczej, rdzy, powłoki malarskiej i obcych zanieczyszczeń, z tą różnicą, że powierzchnię należy czyścić starannie, dopóki nie nabierze metalicznego połysku ( od metalowego podłoża ).

PMa

Mocno przylegającą powłokę malarską należy pozostawić nietkniętą.
Na oglądanej bez powiększenia innych częściach powierzchni po czyszczeniu nie może być oleju, smaru, pyłu oraz luźno związanej z podłożem powłoki malarskiej i obcych zanieczyszczeń a także zgorzeliny walcowniczej i rdzy. Mogą pozostać jedynie ślady zanieczyszczeń w postaci plamek o kształcie kropek lub pasków.